6 Aralık 2012 Perşembe

New York'ta Bir Kızılderili ve Cırcır Böceği


Bir gün New Yorkta bir grup iş arkadaşı yemek molasında dışarıya çıkarlar, gruptan biri kızılderilidir. O sırada öğle tatili vaktidir ve caddeler insanlarla doludur. Sürücüler kornalarını çalmakta, taksi sürücüleri müşteri bulmak için köşelerde bağrışmakta, sirenler çalmaktadır. Birden kızıldereli kulağına cırcır böceği sesinin geldiğini söyler ve aranmaya başlar. Arkadaşları bu gürültünün arasında bu sesi duyamayacağını kendisinin öyle zannettiğini söyleyip yollarına devam ederler.Aralarından bir tanesi inanmasa da onunla birlikte aramaya devam eder. Kızılderili caddenin karşısına doğru yürür arkadaşı da arkasından takip eder ve o binaların arasında bir kaç tutam yeşilliğin arasında gerçekten bir cırcır böceği bulurlar.

Arkadaşı Kızıldereli'ye:
- "Senin insanüstü güçlerin var bu sesi nasıl duydun?" diye sorar.

Kızıldereli ise bu sesi duymak için insanüstü güçlere sahip olmaya gerek olmadığını söyleyerek arkadaşına kendisini izlemesini söyler. Kaldırıma çıkarlar, kızıldereli cebinden çıkardığı bir bozuk parayı kaldırımda yuvarlayarak atar, bir çok insan bozuk para sesinin ceplerinden düşen bir para mı diye sesin geldiği yöne doğru bakar.

Kızıldereli arkadaşına dönerek;
-"Gördün mü, önemli olan nelere değer verdiğin ve neleri önemsediğine bağlıdır. Herşeyi ona göre duyar, görür ve hissedersin." der.

Yaşamın içinde de şikâyetlerimizi haksız çıkaran sesler saklıdır aslında. Kalabalık cadde kenarındaki bir parkta çocukların gülüşmeleri, işin en yorucu zamanında kulağımıza çalınan, çocukluğumuzdan kalan tatlı bir melodi ya da otobüs beklerken ayakucumuzda o günkü azığını arayan serçenin cıvıltısı... Yüreğimizi başka gürültüler işgal ettiyse, bu güzel şeylere kulak vermek mümkün değildir. Ama onlar oradalar ve dinlediğini, dilediğini duyan kulakları beklemekteler. Bugünden tezi yok neyi dinleyeceğimize siz karar verin ve yaşanan gizli seslerini kulak ardı etmeyin.


Kaynak: Anonim
Etiketler: para, değer, karmaşa, şehir hayatı, koşuşturma, telaş, ses, böcek, para sesi, 


BEĞENDİYSEN SEN DE PAYLAŞ

0 yorum:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Seçmece Yazılar

Hergün yenisi eklenen yazılarımızı FaceBook sayfanızda görmek istiyorsanız BEĞEN 'e tıklamanız yeterli. Unutmayın, Beğendiyseniz başkaları için Siz de Paylaşın. Teşekkürler....

Powered By EXEIdeas

 

Sorumluluk Reddi

Bu site, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı prensip edinmiştir.
Bu site, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir.
İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur.
Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Sitede yer alan hikayeler/yazılar, çoğunlukla internet ortamında bilgisayardan bilgisayara dolaşan, anonim olarak anlatılan hikayeler/yazılardır. Herkesin kolaylıkla ulaşıp paylaşabilmesi için bu blogda da yer almaktadır. Yazının kaynağı biliniyorsa belirtilmiş aksi takdirde anonim kabul edilmiştir.

Sitede verilen öneriler, reçeteler, bilgiler geçerliliğini yitirmiş de olabilir. Buradan öğrenip yapacağınız uygulamalarda tüm risk ve sorumluluk uygulayana aittir.

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri,
yonveren[et_işareti/süslü_a]gmail[nokta]com e-posta adresine bildiride bulunabilirler.

Bu adrese gelen talep ve şikayetler hukuk danışmanlarımız tarafından incelenecek, şikayet/talep yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.
Site yönetimine ulaşmadan yapılan hukuki işlemlerden site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Bu siteye giren her kullanıcı bu duyurudan haberdar olmuş kabul edilir.
Blogger tarafından desteklenmektedir.