12 Aralık 2012 Çarşamba

Yaşam davranışlarımızın aynasıdır.


Bir adam, oğlu ile ormanda yürüyüş yapıyormuş. Birden çocuk yerdeki bir taşa takılıp düşmüş ve canı yandığı için de "Ahhhh" diye bağırıyormuş.

Çocuk ilerideki dağın tepesinden "Ahhhh" diye bir ses duymuş. Çocuk şaşırmış. Merak etmiş ve "Sen kimsin" diye bağırmış bu sefer. "Sen kimsin" diye yanıt gelmiş dağdan.

Çocuk kızmış, "Sen bir korkaksın" diye devam etmiş. Dağdan gelen ses de "Sen bir korkaksın" diye yanıt vermiş..

Çocuk babasına dönüp "Ne oluyor böyle?" diye sormuş.

"Oğlum" demiş adam, "Dinle ve öğren!"

Dağa dönüp "Seni seviyorum" diye bağırmış babası. Gelen cevap da "Seni seviyorum" olmuş. Baba tekrar bağırmış, "Sen bir harikasın.." Gelen yanıt "Sen bir harikasın.."

Küçük çocuk çok şaşırmış, ama ne olduğunu yine de anlayamamış. Babası açıklamış;

"İnsanlar buna 'Yankı' derler, ama aslında o 'Yaşam'dır. Yaşam daima sana senin verdiklerini geri verir. Yaşam davranışlarımızın aynasıdır. Daha fazla sevgi istediğin zaman daha çok sev! Daha fazla şefkat istediğinde, daha şefkatli ol!. Saygı istiyorsan insanlara daha çok saygı duy. İnsanların sabırlı olmasını istiyorsan, sen sabırlı olmayı öğren. Bu kural yaşamımızın bir parçasıdır, herkes için her zaman geçerlidir. Yaşam bir tesadüf değil, yaptıklarımızın bir aynada yansımasıdır..."Kaynak: derleme
Etiketler: hayat, yankı, dağ, çocuk, orman,

BEĞENDİYSEN SEN DE PAYLAŞ

BEĞENDİYSEN SEN DE PAYLAŞ

0 yorum:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Seçmece Yazılar

Hergün yenisi eklenen yazılarımızı FaceBook sayfanızda görmek istiyorsanız BEĞEN 'e tıklamanız yeterli. Unutmayın, Beğendiyseniz başkaları için Siz de Paylaşın. Teşekkürler....

Powered By EXEIdeas

 

Sorumluluk Reddi

Bu site, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı prensip edinmiştir.
Bu site, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir.
İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur.
Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Sitede yer alan hikayeler/yazılar, çoğunlukla internet ortamında bilgisayardan bilgisayara dolaşan, anonim olarak anlatılan hikayeler/yazılardır. Herkesin kolaylıkla ulaşıp paylaşabilmesi için bu blogda da yer almaktadır. Yazının kaynağı biliniyorsa belirtilmiş aksi takdirde anonim kabul edilmiştir.

Sitede verilen öneriler, reçeteler, bilgiler geçerliliğini yitirmiş de olabilir. Buradan öğrenip yapacağınız uygulamalarda tüm risk ve sorumluluk uygulayana aittir.

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri,
yonveren[et_işareti/süslü_a]gmail[nokta]com e-posta adresine bildiride bulunabilirler.

Bu adrese gelen talep ve şikayetler hukuk danışmanlarımız tarafından incelenecek, şikayet/talep yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.
Site yönetimine ulaşmadan yapılan hukuki işlemlerden site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Bu siteye giren her kullanıcı bu duyurudan haberdar olmuş kabul edilir.
Blogger tarafından desteklenmektedir.