8 Şubat 2013 Cuma

Mutluluğu seçmek92 yaşlarında, kısa, çok iyi görünümlü, görünümüne aşırı derecede önem veren bir adamın 70 yaşındaki karısı yakın geçmişte vefat etmiştir. Bu olaydan sonra evini terk etmek ve yaşlıların yaşadığı bir huzur evine taşınmak zorunda kalmıştır.

Huzur evinin lobisinde birkaç saat bekledikten sonra, odasının hazır olduğu söylendiğinde nazikçe gülümser.

Asansöre doğru bastonunu kullanarak refakatçisine ile birlikte yavaşça yürürken refakatçisine ona küçük odasını tasvir eder bir yandan. Bakıcısı pencerede asılı olan ve perde görevi gören bir kağıttan da bahseder.

"Bunu çok sevdim", der, eline yeni bir oyuncak verilmiş 8 yaşındaki bir çocuğun hayranlığı ile yaşlı adam...

"Bay Gagne, odayı henüz görmediniz, bir saniye bekleyin, neredeyse vardık"

"Bunun onunla bir alakası yok", diye cevap verir. "Zihnimde odamı sevdiğim zaten karar verilmiş durumda. Bu her sabah kalktığımda verdiğim bir karar.

Mutluluk ilerisi için seçtiğim bir şey. Odayı sevip sevmemem mobilyalara ya da dekorlara bağlı değil. Daha ziyade onu nasıl görmeye karar verdiğime bağlı.

Seçebilirim... Bütün günümü yatakta bedenimin artık iyi çalışmayan kısımlarından kaynaklanan zorlukları sayarak geçirebilirim ya da hala düzgün çalışan kısımlar için Allah'a şükrederek uyanabilirim.

Her ün bir hediyedir ve gözlerimi açabildiğim sürece, yeni güne ve hayatım boyunca yaşadığım bütün mutlu anılarıma konsantre olacağım.

Yaşlılık bir banka hesabı gibidir. Yaşam yolunda yatırdıklarını daha sonra çekersin.

Yani sana öğüdüm şudur ki, hatıralarının banka hesabına yatırabileceğin kadar mutluluk yatır."

Kaynak: anonim
Etiketler: mutluluk hesabı, huzur evi, yaşlı adam, refakatçi, bakıcı, bakım evi, mutluluğu seçmek, huzur, sevgiBEĞENDİYSEN SEN DE PAYLAŞ

0 yorum:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Seçmece Yazılar

Hergün yenisi eklenen yazılarımızı FaceBook sayfanızda görmek istiyorsanız BEĞEN 'e tıklamanız yeterli. Unutmayın, Beğendiyseniz başkaları için Siz de Paylaşın. Teşekkürler....

Powered By EXEIdeas

 

Sorumluluk Reddi

Bu site, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı prensip edinmiştir.
Bu site, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir.
İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur.
Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Sitede yer alan hikayeler/yazılar, çoğunlukla internet ortamında bilgisayardan bilgisayara dolaşan, anonim olarak anlatılan hikayeler/yazılardır. Herkesin kolaylıkla ulaşıp paylaşabilmesi için bu blogda da yer almaktadır. Yazının kaynağı biliniyorsa belirtilmiş aksi takdirde anonim kabul edilmiştir.

Sitede verilen öneriler, reçeteler, bilgiler geçerliliğini yitirmiş de olabilir. Buradan öğrenip yapacağınız uygulamalarda tüm risk ve sorumluluk uygulayana aittir.

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri,
yonveren[et_işareti/süslü_a]gmail[nokta]com e-posta adresine bildiride bulunabilirler.

Bu adrese gelen talep ve şikayetler hukuk danışmanlarımız tarafından incelenecek, şikayet/talep yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.
Site yönetimine ulaşmadan yapılan hukuki işlemlerden site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Bu siteye giren her kullanıcı bu duyurudan haberdar olmuş kabul edilir.
Blogger tarafından desteklenmektedir.