3 Nisan 2013 Çarşamba

Cami önündeki sarhoşBir sarhoş, elinde şarap şişesiyle caminin önünden geçerken camiden çıkan bir adamın dikkatini çeker ve adam sarhoşa derki:

"Birader şu şişeni bana verir misin?" Sarhoş şaşkın şekilde,

"Sen camiden yeni çıktın, şarabı ne yapacaksın be adam?"

Adam da:
"Şarabı caminin içene dökeceğim." der

Sarhoş hiddetlenir kızgın bir şekilde:

"Sen Allah'ın evine nasıl şarap dökersin be adam. Allah'tan hiç mi korkmazsın? Ben kırk yıldır içki içerim ama böyle bir şeyi asla yapmam. Şarabı da sana bu iş için vermem haydi başka kapıya git. Beni bulaştırma ben Allah'tan korkarım", der. Der ama adamın da istediği cevap tam olara k budur.

Camiden çıkan adan taşı gediğine ustalıkla koyar:

"Sen şu kul yapısı, adına cami dediğimiz, taştan topraktan yapılmış binanın içine saygından şarap döktürmezsin ama nasıl olur da Allah-u Tealanın sana rahmeti ve lütfu ile emanet edip, kendisine kul olup ibadet etmeni istediği şu mükemmel ve muazzam beden sarayının içine şarap dökersin?"


Kaynak: anonim
Etiketler: dersler, şok eden yanıtlar, düşünmeye sevk eden cevaplar, alkol, sarhoş, alkolik, yeşilay, alkol tüm kötülüklerin anasıdır, şarap, bira, rakı, viski, votka, cin, tonik, kanyak, brendi, likör, alkollü içecek, alkolsüz içecek, malt

BEĞENDİYSEN SEN DE PAYLAŞ

0 yorum:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Seçmece Yazılar

Hergün yenisi eklenen yazılarımızı FaceBook sayfanızda görmek istiyorsanız BEĞEN 'e tıklamanız yeterli. Unutmayın, Beğendiyseniz başkaları için Siz de Paylaşın. Teşekkürler....

Powered By EXEIdeas

 

Sorumluluk Reddi

Bu site, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı prensip edinmiştir.
Bu site, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir.
İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur.
Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Sitede yer alan hikayeler/yazılar, çoğunlukla internet ortamında bilgisayardan bilgisayara dolaşan, anonim olarak anlatılan hikayeler/yazılardır. Herkesin kolaylıkla ulaşıp paylaşabilmesi için bu blogda da yer almaktadır. Yazının kaynağı biliniyorsa belirtilmiş aksi takdirde anonim kabul edilmiştir.

Sitede verilen öneriler, reçeteler, bilgiler geçerliliğini yitirmiş de olabilir. Buradan öğrenip yapacağınız uygulamalarda tüm risk ve sorumluluk uygulayana aittir.

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri,
yonveren[et_işareti/süslü_a]gmail[nokta]com e-posta adresine bildiride bulunabilirler.

Bu adrese gelen talep ve şikayetler hukuk danışmanlarımız tarafından incelenecek, şikayet/talep yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.
Site yönetimine ulaşmadan yapılan hukuki işlemlerden site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Bu siteye giren her kullanıcı bu duyurudan haberdar olmuş kabul edilir.
Blogger tarafından desteklenmektedir.