5 Mart 2013 Salı

Hayatımızdaki seçeneklerDavid Livingstone, Afrikalı bir kaşiftir. Bu ünlü gezgine bir gün Güney Afrika’daki derneklerden biri şöyle mektup gönderir:

"Bulunduğunuz yere ulaştıracak 'iyi bir yol' tespit ettiniz mi? Eğer böyle bir yol varsa bize bildirin. Böylece size katılmak isteyenleri yanınıza gönderebilelim.

Livingstone’nun mektuba cevabı şu şekilde olur:
"Buraya eğer iyi yol varsa gelmek isteyenleri" ben istemiyorum. Benim "yol olmadığı halde gelmek isteyenlere" ihtiyacım var.

"Zorluklar ne kadar büyük olursa, onların altından kalkmakla erişilecek ihtişam da o derece parlak olur. Usta kaptanlar, maharetlerini ve saygılarını, atlatmış oldukları fırsatlarla elde etmişlerdir"
Epiktetos


Hayat hiçbir zaman bize tertemiz, dümdüz pürüzsüz bir yol sunmaz, sadece seçenekler sunar. Biz o seçenekler arasından yolumuzu buluruz.

Seçtiğimiz yol bazen bizi istediğimiz gibi bir sonuca götürmüyorsa sorumlusu hayat değildir. Bu durumda seçeneklerimizi yeniden gözden geçirmekte fayda var. Çünkü hiçbir zaman tek bir yol yoktur, pek çok seçenek vardır.


Kaynak: anonim
Etiketler: hayat akarken, hayata dair, seçenekler, doğru yol, hak bildiğin yol, dikenli yol, güllük gülistanlıkBEĞENDİYSEN SEN DE PAYLAŞ

0 yorum:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Seçmece Yazılar

Hergün yenisi eklenen yazılarımızı FaceBook sayfanızda görmek istiyorsanız BEĞEN 'e tıklamanız yeterli. Unutmayın, Beğendiyseniz başkaları için Siz de Paylaşın. Teşekkürler....

Powered By EXEIdeas

 

Sorumluluk Reddi

Bu site, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı prensip edinmiştir.
Bu site, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir.
İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur.
Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Sitede yer alan hikayeler/yazılar, çoğunlukla internet ortamında bilgisayardan bilgisayara dolaşan, anonim olarak anlatılan hikayeler/yazılardır. Herkesin kolaylıkla ulaşıp paylaşabilmesi için bu blogda da yer almaktadır. Yazının kaynağı biliniyorsa belirtilmiş aksi takdirde anonim kabul edilmiştir.

Sitede verilen öneriler, reçeteler, bilgiler geçerliliğini yitirmiş de olabilir. Buradan öğrenip yapacağınız uygulamalarda tüm risk ve sorumluluk uygulayana aittir.

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri,
yonveren[et_işareti/süslü_a]gmail[nokta]com e-posta adresine bildiride bulunabilirler.

Bu adrese gelen talep ve şikayetler hukuk danışmanlarımız tarafından incelenecek, şikayet/talep yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.
Site yönetimine ulaşmadan yapılan hukuki işlemlerden site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Bu siteye giren her kullanıcı bu duyurudan haberdar olmuş kabul edilir.
Blogger tarafından desteklenmektedir.